MŠ Prečín Veselé zúbky 2019

SME DRUHÍ!

Každé ráno keď sa najem, do zrkadla pozerám, ukážem mu zúbky malé, sám sa one postarám, najprv dole, potom hore, všetky si ich vyčistím, vľavo, vpravo, už som veľký, poradím si hravo s tým….

Presne tak. Deti z MŠ Prečín si veru vedia umývať zúbky, čo nám všetkým dokázali. Predškoláci sa 29. novembra zapojili do celoslovenskej súťaže pod názvom Veselé zúbky, ktorú už 8. rok prináša spoločnosť dm drogerie markt. Cieľom súťaže bolo a je vzbudiť u detí záujem o čistenie zúbkov, aby sa im vytvorili návyky na celý život.

Aj naše deti chceli dokázať svojim rodičom, že sa vedia postarať o svoje zúbky. Preto si pod vedením ich pani učiteliek Mgr. Tatiany Lieskovskej a Marty Hruškovičovej pripravili krátky program pod názvom: ,,O Dudrošovi, ktorý si nechcel umývať zuby“, v ktorom pomocou pesničiek a básničiek Snehulienka spolu s trpaslíkmi a maskotmi veveričkami naučili Dudroša čistiť si zúbky. Na konci programu si svoje vedomosti otestovali nielen deti, ale aj ich rodičia v zúbkovom kvíze.

Po odoslaní prihlášky všetci netrpezlivo čakali na výsledky. Nastal očakávaný deň. Pozorne pozerali výsledky všetky očká a nakoniec to prišlo.

Umiestnili sa na krásnom 2. mieste. Predškoláci spolu s pani učiteľkami vyhrali:

1. Produkty dm v hodnote 500 eur
2. Veselozúbkové balíčky pre každé dieťa aj p. učiteľky
3. Plyšového Zubožrúta
4. Nálepku a plagát Veselé zúbky s podpismi Zúbkovej hliadky.

Všetci sa z výhry veľmi tešili a nemôžu sa dočkať ďalšej súťaže.